Aromaterápia a kozmetikában

  • Hírek
  • 2018-09-27
  • 0

Sok népszerű kozmetikai márka termékei olyan mesterséges adalékanyagokat tartalmaznak, amik nagy mennyiségben mérgezők, vagy allergiás reakciókat válthatnak ki. Ne vigyük vásárra bőrünk!

Annak érdekében, hogy biztonságosan és természetes összetevőkből készült kozmetikumokkal ápoljuk bőrünket, akár házilag is elkészíthetjük arc-, és bőrápoló kozmetikumainkat. A házi készítésű kozmetikumok nagy előnye, hogy elkerülhetjük a tartósítással járó adalékanyagok használatát, mivel néhány napnál tovább nem kell elállniuk, továbbá és a házi kencéd küllemére, állagára sem kell akkora gondot fordítanod, mint a boltban kaphatóakénál.

Ilyenkor érdemes átgondolni azt, hogy vajon mi mindent kevernek az átlagos hidratáló, ránctalanító és más egyéb szépségápolási készítményekbe. A gyártóknak ugyanis a hatáson túl foglalkozniuk kell azzal is, hogy a krémek alkotóelemei ne essenek szét a tárolás során, hogy azok tartósak legyenek. A legtöbb hagyományos kozmetikai termékben ezért sok olyan adalékanyagot találunk, amik csak azt szolgálják, hogy homogénebb és jobban kenhetőbb, az állagát sokáig megőrző kozmetikumot értékesíthessenek.

Illóolajok és a kozmetikai termékek

A növényi olajok régóta ismert szépségápolási szerek az bőr-, és hajápolásban. A természetes anyagokból készült kozmetikumok, mint amilyenek az Aromax termékei a szervezettel harmóniában működnek, használatukkal úgy érhető el látványos eredmény, hogy nem terhelik tovább méreganyagokkal a testet. Az Aromax natúrkozmetikumok kizárólag természetes alapanyagok felhasználásával készülnek. Az Aromax szérumcsalád tartósítását kutatólaborunk a termékfejlesztés során például kizárólag E-vitamin hozzáadásával biztosította.

Ha az illóolajok aromaterápiás hatásáráról beszélünk, akkor azok általában két úton juttathatók be a szervezetbe: belégzéssel, illetve bőrön keresztül felszívódva. Ha házi készítésű kozmetikumok mellett döntünk, akkor ezt mindig tartsuk szem előtt: a tisztán növényi forrásból származó illóolajok valójában hatóanyag koncentrátumok, ezért mindig csak óvatosan, higított formában használhatjuk őket a bőrünk, hajunk megszépítésére. Keverjük őket arclemosóba, testápoló krémbe, bázisolajokba, de készíthetünk a segítségükkel ápoló fürdővizet vagy samponhoz is adhatjuk őket.

Mikor mit és melyik bőrtípusra?

Nincs még egy szépségápolási termék, ami olyan sokoldalú lenne, mint az olaj! Fontos megkülönböztetnünk azonban az illó-, és a zsíros olajokat. Illóolajokat hivatalosan csak aromaterápiás célra, míg zsíros olajokat kozmetikai felhasználásra javasolt használni.

Tudta? Az olajos arctisztítást még a zsírosodásra hajlamos vagy a problémás bőrtípusnál is alkalmazhatjuk, mivel a zsíros olajok feloldják a faggyút és vízzel lemoshatóvá teszik.

Tipp: Az Aromax Beauty szérum a termékcsalád legújabb tagja, egy igazi all in one. A mellett, hogy C-, és E-vitamin tartalma segít megőrizni a bőr nedvességtartalmát, feszességét, még természetes antioxidáns hatású is. Sőt, telítetlen zsírsavai és természetes növényi olajai puhább és hidratáltabb bőrt eredményeznek. Nem utolsó sorban pedig a Beauty szérum, mint zsíros olaj, arctisztításra is alkalmazható.

Az olajok tehát ápolják, hidratálják, tonizálják a bőrünket, értékes tápanyagokkal látják el és kiegyensúlyozó hatással bírnak. Az Aromax arcápoló olajok hatékony és tiszta összetevőinek köszönhetően pedig megújítják és erősítik a bőt, táplálják és feszesíti azt.

Aromaterápiás szakértőink szerint a száraz, érzékeny vagy irritált arcbőr csodaszere a kamilla, a levendula, a neroli és a szantálfa illóolaj. A zsíros bőr ápolásában a ciprus, a boróka, a geránium fog segíteni, míg a problémás bőr nyugtatásához, az eukaliptuszt, a földimogyorót, a teafaolajat ajánlott bevetni. Az érett bőrnek a szantálfa, a pacsuli, vagy a rózsa olaja biztosítja a legintenzívebb ápolást, míg a normál bőrűek a kamilla, a csipkebogyó vagy a levendulaolaj is jó választás.

Mi mindenre jó?

Az értékes hatóanyagokat tartalmazó illóolajokat nemcsak az arckrémünkhöz adhatjuk vagy az arc masszírozására használt olajba keverhetjük, testápolásra is kiválóak. Érdemes olajkeveréket használni, bázisolajok segítségével. Az alap- vagy bázisolajba keverjünk 3-3 csepp illóolajat, ehhez tehetünk különféle illóolajokat a bőrtípusnak megfelelően. A keverékkel alaposan masszírozzuk át az arcunkat, legalább öt percen keresztül. Ezután a felesleges olajmaradékot egy vattapamacs vagy puha törülköző segítségével távolítsuk el. Zsíros bőrre jojobát, száraz vagy érzékeny bőrre mandulát, érett, idősebb bőrre pedig búzacsíra alap olajat használjunk.

Ha szeretnéd, hogy egészségtől ragyogó arcbőröd legyen, érdemes naponta időt szánnod az arctisztításra, hidratálásra, míg a bőr értékes hatóanyagokkal történő feltöltése, legalább hetente kétszer-háromszor javasolt tápláló kezelést végezni.

Tipp: Tedd reggeli arcápoló rutinod részévé a Liposzómás Hyaluron szérum használatát. Igazi ébresztő szomjas bőrödnek! Feszesít, hidratál, a kollagén rostok termelődését fokozza és a ráncok melységet csökkenti, valamint könnyű állaga miatt sminkalapnak is kiváló.

Ha odafigyelsz a kozmetikai alapanyagok és natúrkozmetikumok közötti választásra, akkor azzal akár régóta fennálló bőrproblémára is megoldást találhatsz. Tipikusan ilyen az ekcéma, a pikkelysömör, vagy az aknés bőr. Ismerd meg még jobban az illóolajokat és hatásukat, hiszen érdemes ezeket a természet adta csodaszereket a mindennapi bőrápolási rutinba beilleszteni. Olvass még több izgalmas információt az illóolajok hatásáról az Aromax blogon!

 

Megosztás:

A narancs illóolaj hatása- egy kis üvegnyi kincs

Top 5 illóolaj narancsbőr ellen

Szólj hozzá az alábbi cikkhez “Aromaterápia a kozmetikában”